Натяжні стелі в наш час міцно зайняли свою нішу в найсучасніших і новомодних інтер’єр-проектах офісів, квартир, заміських будинків. Натяжні стелі з’явилися в Україні та й у всьому СНД вже більше десяти років тому і з тих пір на них попит все більше і більше зростає.
Натяжні стелі в унісон з потребами сучасних стилів інтер’єр-дизайнів додадуть вашій квартирі потрібні ідеально рівні лінії стелі. Сучасні принти на натяжній стелі задовольнять найвимогливіші смаки.
Як зробити у ванній стелю? При цьому щоб він ще й захищав від несподіваного затоплення зверху. Дуже популярними на даний день є пластикові панелі, підвісні (рейкові або плиткові) і натяжні стелі.
Натяжна стеля, на даний момент є найбільш цікавим оздоблювальним матеріалом. Його основа – це вінілове полотно, що кріпиться до плитки на спеціальних пластикових багетах. Спосіб монтажу дуже простий – кріпильний-декоративний профіль (багет) кріпиться по периметру кімнати на необхідній висоті. Після цього визначається місце під освітлювальні прилади. У цих місцях проробляються отвори. Після них на стелі монтуються стійки, до яких кріпляться світильники. Потім полотно піддається термічній обробці за допомогою спеціальної теплової гармати, в результаті чого, плівка стає м’якою, її натягують і закріплюють в багеті особливими лопатками.
Оскільки полотно в основному закріплюється по всьому периметру стін, цей метод сприяє тому, щоб приховувати різні недоліки основної стелі і прокладених в ньому комунікацій, необхідних для вбудованих світильників або нагрівачі.
Ще однією важливою перевагою стелі у ванній кімнаті може бути водонепроникність. Це запобіжить осипання побілки, а в разі затоплення зверху витримає значний об’єм води. Матеріал полотна може витримати навантаження до 100 л води на квадратний метр. Тим більше при аварії його можна зняти, висушити полотно і основний стелю, а потім нагріти і знову поставити на місце. І воно відновить свої попередні розміри.
В якості освітлення в натяжна стеля можна монтувати будь освітлювальне обладнання, але найчастіше це точкові світильники зі звичайними або галогенними лампами. Щоб світильники не нагрівали полотно, їх розміщують на спеціальних стійках. У стелю вбудовують не тільки різні люстри, але також, і систему сигналізації, вентиляції та протипожежні системи.
Натяжна стеля сам по собі після установки не вимагає ніякого додаткового догляду. Таким чином, економляться сили і ваші кошти, які потрібні для капітального або можливо косметичного ремонту. Гарантія на полотно дається на більш ніж 10 років, але насправді воно може служити набагато довше.
Оскільки відстань від базової стелі до основного становить від 2 см, це дозволяє зберегти більше вільного простору, ніж при використанні підвісних стель, відстань від яких до основної стелі близько 10 см. Натяжні стелі швидко прогріваються, оскільки вони дуже тонкі, зазвичай близько 0,2 мм. З цієї ж причини вони вологостійкі, і не утворюють на своїй поверхні конденсату, а у ванній кімнаті це мало не обов’язкова умова.
Установка підвісної стелі зазвичай займає всього один день, що є вагомим плюсом. Крім цього, він просто демонтується, якщо раптом потрібно провести якісь роботи і повторний монтаж не погіршить якість стелі.