Капітальний ремонт вимагає великих вкладень часу і коштів. Невеликі хитрощі допоможуть оновити інтер’єр і при цьому заощадити. Головне, що слід запам’ятати перед початком ремонту, що електромонтажні, газові та сантехнічні роботи не терплять економії і виконуватися повинні тільки фахівцями в своїй галузі.
Демонтаж і чорнові роботи цілком можна виконати самостійно, надавши професійної будівельній бригаді займатися тільки чистової обробкою. Для будівельних робіт зима є «мертвим» сезоном і, наймаючи бригаду в цей час можна отримати хорошу знижку.
«Інспектуючи» стіни.
Перш ніж піддатися моді і почати вирівнювати стіни, слід визначити ступінь їх нерівності, з урахуванням планованої обробки. Невеликі нерівності і шорсткості будуть невидно під щільними шпалерами з малюнком (бамбукові або вінілові). Фотошпалери так само відволікають увагу від недосконалості стін. Малюнок шпалер краще вибирати абстрактний, на підгонку тоді залишиться менше відходів.
Якщо в сім’ї маленькі діти, то розумніше буде зробити стіни під фарбування. В подальшому всі плями і малюнки буде досить підфарбувати, а не переклеювати шпалери.
Вирівняти треба буде тільки кути і місця стику стіни зі стелею і підлогою, щоб згодом стельовий і підлоговий плінтус ліг рівно.
Керамічна плитка задоволення не дешеве з економії за холодильником і шафами на кухні, а також внизу за ванною можна просто наклеїти шпалери.
Стеля.
Найекономічнішими на сьогоднішній день є натяжні стелі. Сучасні натяжні полотна мають безліч квітів і фактур. За умови вибору натяжної стелі, чорнова обробка стелі не потрібно. При цьому натяжна стеля вологостійкий і врятує від можливого потопу.
Підлогове покриття.
Міняти стяжку, що залишилася від попередніх господарів або від забудовника, не варто. При наявності якихось проблем можна скористатися наливними підлогами. Звичайно наймодніший на сьогоднішній день, але і найдорожчий, вид підлогового покриття – це дерево. Але найдешевший і практичний матеріал – це лінолеум. А ось ковролін в якості покриття вибирати не варто, якісно почистити його самостійно не вдасться, а хімчистка обійдеться в копієчку.
Вікна та двері.
При виборі вікон, слід врахувати, що установка відразу декількох вікон дозволить отримати хорошу знижку. Вікна цілком можна встановити пластикові, вони дешевше дерев’яних, а захищають від холоду нітрохи не гірше. А ось на фурнітурі економити не варто, пріоритет віддається якості. Краще продумати які стулки можна залишити глухими.
Прямокутний стандартний дверний отвір обійдеться дешевше, ніж арка. Витрачатися на дорогі з натурального дерева міжкімнатні двері не варто, можна встановити і більш дешевий варіант, а ось на вхідних дверях економити не варто.
Підведемо підсумки.
Намагаючись заощадити на ремонті свого житла, головне не впадати в крайності. Спочатку продуманий план робіт допоможе уникнути додаткових витрат і переробок надалі. Проаналізувавши ринок будматеріалів можна знайти суттєві знижки та акції, а маючи план робіт можна дозволити собі закупити все оптом і придбати додаткову знижку, та й платити за доставку зайвий раз не доведеться.
Закуповуючи будівельні матеріали, меблі, сантехніку або фурнітуру не варто діяти за принципом «дорого, значить якісно». Варто вивчити характеристики, почитати відгуки, запитати у знайомих, дуже часто вітчизняні аналоги багато в чому навіть перевершують за якістю своїх імпортних побратимів.
Не варто гнатися за модними тенденціями, маючи обмежений бюджет. Мода швидкоплинна і вже в наступному сезоні є ризик стати немодним.
Вдумливий підхід і відсутність поспіху дозволить зробити якісний ремонт за розумними цінами і не повертатися до цього питання найближчий десяток років.