Напевно, сьогодні вже не залишилося людей, які не знають про існування таких стельових покриттів, як натяжні та підвісні стелі. Але ось відрізнити один від одного ці два будівельних матеріалу під силу далеко не кожному. Не кажучи вже про те, щоб чітко описати їх основні переваги та недоліки. Так, що ж собою являють натяжні стелі? Це спеціальне покриття (плівка), яку натягують по всій площі стелі і закріплюють по периметру за допомогою спеціальних кріплень, які називаються багетами.
Виготовляють цю спеціальну плівку для натяжних стель з ПВХ (полівінілхлорид). Багети можуть бути виготовлені як з алюмінію, так і зі звичайного пластика.
Процес монтажу натяжної стелі з ПВХ виглядає наступним чином. Спочатку на стінах і стелі встановлюються багети. Потім нагрівають полівінілхлоридної плівки за допомогою спеціальної теплової гармати.
В результаті нагрівання матеріал починає розтягуватися і його легко натягують по всьому периметру потоку, закріплюючи багетами.
Після того, як плівка остигає, вона щільно обтягує стелю і набуває свого остаточного вигляду. Але плівку з ПВХ можна використовувати не у всіх випадках.
Саме тому останнім часом на будівельному ринку стали з’являтися спеціалізовані натяжні стелі, виготовлені на тканинній основі. Така натяжна стеля не вимагає попереднього нагрівання і його можна відразу прикріплювати до багета.
В ідеалі весь натяжна стеля повинен складатися з одного цільного шматка ПВХ плівки, так як в противному випадку вінілове полотно почне з часом провисати і рватися. Використовувати полотно з декількох сегментів доцільно лише в тому випадку, якщо площа стелі достатня велика. У даній ситуації натяжна стеля складають з декількох секцій, скріплюючи їх поперемінно між собою.
Тепер поговоримо про підвісних стелях. Підвісна стеля складається з декількох окремих елементів, які збираються в єдину каркасну конструкцію. Розрізняють три основних види таких стель. Це рейкові, суцільні і комірчасті підвісні стелі. Для установки першого виду стелі використовуються спеціальні рейкові напрямні.
Суцільні стелі являють собою цільні плити з гіпсокартону. Ніздрюваті підвісні стелі з’явилися на російському ринку порівняно недавно. Вони виготовляються у вигляді окремих модулів (решіток).
Хоча такий спосіб монтажу підвісної стелі є найбільш сучасним, багато замовників досі віддають перевагу вже перевіреним і добре зарекомендували себе традиційним плитковим модулям. Традиційні плиткові стелі роблять з гіпсу або мінеральних волокон.
То який же стелю краще: натяжна або підвісний? Все залежить від приміщення і того результату, який ви хочете отримати в результаті. Для внутрішніх приміщень з розкішним інтер’єром і ексклюзивним дизайном як не можна краще підійде натяжна стеля.
Що ж стосується зовнішніх приміщень, то тут доцільно встановлювати підвісні стелі, так як через постійні перепади температур вінілова плівка натяжних стель швидко стане крихкою і втратить свою еластичність. Натяжні стелі, навпаки, мають високу морозо- і вологостійкістю.
Підвісні стелі легко демонтуються. Завдяки модульній структурі, їх можна легко розбирати і збирати заново. Ця можливість дуже сильно знадобитися, якщо ви раптом захочете встановити в будинку протипожежну сигналізацію.
Таким чином, можна зробити висновок, що для обробки великих площ, наприклад, офісних приміщень, доцільно застосовувати як натяжні стелі так і підвісні стелі. Якщо ж ви хочете оригінально і красиво обробити стелю невеликої площі, то ваш вибір – натяжна стеля Брітон Україна.