Бажання мати гарні рівні стелі – вже давно не примха. Багато власників квартир, будинків та офісів вирішують встановити натяжну стелю та приховати всі дефекти і нерівності стандартної стелі.
Чому варто встановити натяжну стелю?
Всі новинки для обробки приміщень несуть спеціальні смислові можливості. Штучні декори стель були винайдені для зменшення витрат на вирівнювання, затирання, чистку і побілку цієї частини приміщення. Адже такі роботи дуже трудомісткі і дорогі. На відміну від них, монтаж натяжних має ряд переваг:
- Встановлення натяжних стель не вимагає особливих підготовчих робіт та є доступним за ціною.
- Тканина або плівка здатні приховувати всі дефекти включаючи нерівності, тріщини і складні плями, утворені протіканням з перекриттів верхніх або горищних приміщень.
- Простота установки без застосування дорогого електроінструменту робить такі роботи затребуваними. Крім цього такі роботи може виконати будь-яка людина, яка самостійно займається ремонтом свого житла.
- Ще одним фактором, який змушує віддавати перевагу натяжних стель – варіанти форм. Це може бути овальна, квадратна або прямокутна конфігурація. Багаторівневе рішення дозволяє робити найоригінальніші кріплення і декорування різними за структурою матеріалами. Рішенням таких дизайнерських проектів можуть займатися тільки фахівці. Тут необхідні особливі навички в роботі.
Як встановити натяжну стелю?
Багато в чому особливості встановлення натяжних стель залежать від матеріалу полотна. За складом матеріалу тканинні мають в якості основи міцно переплетене полотно, покрите спеціальним складом. Це покриття просте в роботі, відмінно витримує навантаження, не втрачає колір в процесі тривалої експлуатації. Недолік – обмеженість колірного рішення.
Плівкове покриття – виготовлене їз ПВХ і встановлюється шляхом нагрівання матеріалу, такий тип робіт називається термоусадка. Основні недоліки матеріалу – якість плівкового покриття. Фірми європейського рівня випускають дуже міцні матеріали, китайський виробник ще не досяг високого рівня виробництва.
Установка такого стельового покриття може здійснюватися двома способами:
- холодне кріплення, тобто натягування матеріалу на спеціальний каркас, і закріплення за допомогою спеціальних рейок.
- термоустановка – за допомогою нагрівання газовими установками відбувається прогрів всієї площі стелі, на яку натягується розм’якшення основа.
Закріплення матеріалу може відбуватися суцільним полотном (безшовний метод) або з декількох складових.
За наявністю кріплення – гарпунне або безгарпунне. По виду встановленого багета можна вибрати пластикові або алюмінієві кріплення полотен. У кожному наборі придбаного декору йде свій тип кріплень, який підходить для придбаного натяжної стелі. Купити інструменти та комплектуючі для встановлення натяжної стелі найвигідніше напряму у виробника. Компанія Briton являється прямим виробником та не встановлює додаткових націнок на товари.
Експлуатація та догляд за натяжною стелею після встановлення.
Монтаж натяжних покриттів доречний в будь-яких приміщеннях, включаючи кухню. Гігроскопічність матеріалу дає можливість «дихати» стельовим поверхням.
Опалювальні прилади, а також наявність систем кондиціонування жодним чином не впливають на експлуатаційні можливості встановлених натяжних стель. Адже їх експлуатація розрахована і на такі приміщення, як ванні кімнати. Особливих проблем з чищенням немає – сухим або вологим способом, навіть за допомогою пилососа. За цими стелями найбільш нетрудомісткий догляд, серед усіх існуючих.
Який тип декору поверхні вибрати, та як він буде встановлений – вирішувати споживачеві. Звичайно, непогано отримати консультацію фахівців в цій сфері будівельних робіт.